Zapalniczki

Zapalniczki

Zapalniczki

Tam gdzie chodzi o komfort i wygodę wygrywa postęp i technika. Nie inaczej stało się również w przypadku zapalniczek zarówno elektrycznych jak i krzesiwowych. Zapalniczki szybko przyjęły się szczególnie wśród nałogowych palaczy jako szybki i wygodny zamiennik zwykłego pudełka zapałek.
Zapalniczki w porównaniu z tradycyjnymi zapałkami są po prostu łatwiejsze w użyciu, wielokrotnego użytku, odporniejsze na wilgoć a przy tym bardziej niezawodne.
Dodatkowo nierzadko dzięki swojej kolorystyce, kunsztownemu wykonaniu oraz udoskonalonym mechanizmom zapłonowym stanowią ekskluzywny gadżet chętnie eksponowany najczęściej wśród męskiej części populacji.
Zapalniczki elektryczne
Oferujemy szeroką gamę tradycyjnych jednorazowych zapalniczek elektrycznych.
Bez względu na sposób uruchomienia oferowane zapalniczki posiadają płynną regulację ognia oraz zabezpieczenia zgodne z normami unijnymi. Wykonane są z jednolitego kolorystycznie plastiku, który stanowi doskonałe tło pod wszelkiego rodzaju nadruki.
Zapalniczki krzesiwowe
Oferujemy szeroką gamę tradycyjnych jednorazowych zapalniczek krzesiwowych, które idealnie nadają się do masowych akcji promocyjnych, ale także jako świetny, bo praktyczny gadżet dla naszych klientów. Bez względu na sposób uruchomienia oferowane zapalniczki posiadają płynną regulację ognia oraz zabezpieczenia zgodne z normami unijnymi. Wykonane są z jednolitego kolorystycznie plastiku, który stanowi doskonałe tło pod wszelkiego rodzaju nadruki.
Zapraszamy na Naszą stronę:
http://www.kamelot.pl/

oraz na Nasze portfolio:
http://kamelot.com.pl/gadzety/zapalniczki/

Historia

Za pierwszą zapalniczkę uznaje się Lampę Döbereinera, którą skonstruował Johann Wolfgang Döbereiner w roku 1823. Bazowała ona na zjawisku samorzutnego zapalaniu się wodoru w obecności gąbczastej platyny. Często powtarzanym mitem jest jakoby zapalniczka została wymyślona przed zapałkami. Nie jest to jednak do końca prawdą. Pierwsze zapałki wymyślono w Chinach w VI wieku. Natomiast pierwsza europejska zapałka, która zapalała się w wyniku zanurzenia łebka w kwasie siarkowym, powstała w roku 1805. Prawdą jest natomiast, że zapałka, którą stosujemy dzisiaj, została wynaleziona później  w roku 1826 przez angielskiego aptekarza Johna Walkera (inne źródła podają rok 1827).

Rodzaje zapalniczek

Paliwo 

Najczęściej spotykane są zapalniczki zasilane benzyną lub skroplonym gazem. Zapalniczki benzynowe często określane są w Polsce mianem zapalniczek zippo. Nazwa ta wzięła się od firmy Zippo, która zasłynęła ich produkcją. Zapalniczki takie uzyskują płomień w wyniku spalania benzyny, przechowywanej w absorbującym materiale, a wydobywanej na zewnątrz przy pomocy knota od razu po otwarciu zapalniczki. Gasi się je poprzez zamknięcie, a zapalane są przy użyciu krzesiwa. Są to zapalniczki, które można wielokrotnie napełniać. Z kolei zapalniczki gazowe spalają butan, przechowywany wewnątrz zapalniczki w stanie skroplonym. Gaz wydostaje się na zewnątrz zazwyczaj dopiero po naciśnięciu specjalnego przycisku, który otwiera zaworek zbiornika, a ciśnienie powoduje jego wyrzucanie i mieszanie się z powietrzem. Zapalniczkę gasi się poprzez jego zwolnienie, które powoduje zamknięcie zaworu i odcięcie dopływu gazu. Dostępne są zarówno zapalniczki jednorazowe jak i takie, które można napełniać.

Mechanizm zapalający

Do zapłonu łatwopalnej substancji konieczna jest tzw. iskra. We współczesnych zapalniczkach jest ona uzyskiwana na dwa sposoby. Pierwszy to zastosowanie stalowego krzesiwa (mającego postać ząbkowanego kółka) i kamienia. Chcąc uzyskać iskrę (a właściwie wiele iskier) obraca się metalowym kółkiem, do którego sprężyna dociska kamień. Główną wadą tego mechanizmu jest brak odporności na wilgoć. Często spotykane są również zapalniczki, wykorzystujące do uzyskania zapłonu iskrę elektryczną (w sensie fizycznym, czyli wyładowanie elektryczne). Do jej uzyskania najczęściej wykorzystywana jest piezoelektryczność, a dużo rzadziej inne źródła potencjału (np. akumulatory). Zapalniczki takie odporne są na wilgoć i używa się ich łatwiej niż gazowych zapalniczek z krzesiwem, gdyż do ich uruchomienia wystarczy wciśnięcie jednego przycisku.

 


Kontakt

OBSŁUGA KLIENTA
tel. (32) 30 80 007
wewn. 1 – poligrafia i reklama zewn.
wewn. 2 – gadżety i odzież
wewn .3 – pieczątki
wewn. 4 – wynajem billboardów
wewn. 5 – reklama w internecie
wewn. 6 – promocje
wewn. 7 – zaopatrzenie
wewn. 8 – rekrutacja
wewn. 9 – połączenie z konsultantem