Koszulki polo

  • 0

Koszulki polo

Koszulki polo są  bardzo rozchwytywanym nośnikiem reklamy, jednak najczęściej wykorzystywane są jako element stroju służbowego. Koszulki polo są współczesnym wehikułem czasu nigdy nie wyjdą z mody poprzez swoją wygodę jak i praktyczne zastosowanie.  W ofercie posiadamy szeroką gamę koszulek polo w wielu wydaniach od gotowych, po szyte na zamówienie według wymagań klienta. Koszulki polo są bardziej „eleganckie” niż zwykły t-shirt i doskonale sprawdzają się jako odzież biznesowa. Koszulki polo można znakować za pomocą haftu komputerowego, sitodruku czy flocka. Koszulki polo stanowią doskonały i elegancki nośnik reklamy. Często są alternatywą zamiast koszuli.
Zapraszamy do zapoznania się z Naszym cennikiem:
http://cennik.kamelot.pl/odziez/polo/

Koszula jest to ubiór okrywający tułów oraz ręce, historycznie będący płócienną bielizną zarówno męską, jak i damską. Obecnie termin koszula oznacza niemal wyłącznie ubiór męski, będący samodzielnym okryciem górnej części ciała bądź noszony pod marynarką. Współczesna klasyczna koszulka jest rozpinana z przodu zazwyczaj na trzy,  guziki ma rękawy zakończone ściągaczami oraz kołnierzyk. Z przodu, po lewej stronie, często znajduje się kieszonka. Koszulka polo ma rozmaite rozmiary, kolory, kroje, jaki rękawy mogą być krótkie jak i długie rękawy.

Historia koszulki polo…

Nazwa tej części garderoby jest cokolwiek myląca. Przed pojawieniem się koszulki w kształcie, jaki znamy obecnie, zawodnicy gry w polo nosili białe spodnie, swetry i zapinane oksfordzkie koszule pod nimi. Współczesną wersję koszulki polo wymyślił tenisista, z myślą o graczach w tenisa. Twórcą tego wyśmienitego fasonu, który zdecydowanie lepiej leży na szczupłych sylwetkach sportowców, był wybitny tenisista dwudziestolecia międzywojennego, Rene Lacoste. Miarą jego wielkości są zwycięstwa w turniejach Wielkiego Szlema, których było aż 7. Z myślą o własnej wygodzie zaprojektował koszulkę, która zastąpiła koszulę z długimi rękawami, w jakich tenisiści grali dotychczas.

Materiał z jakiego uszyte jest polo…

Klasyczne polo wykonane jest z bawełnianej dzianiny typu pika. To specjalny rodzaj splotu przypominający siatkę składającą się z dwóch warstw

  • od strony wewnętrznej jest miękka i przyjemna w dotyku
  • od strony zewnętrznej wydaje się szorstka

Siatkowa struktura zapewnia wysoki komfort dla ciała, co oczywiście odnosi się do jej pierwotnego przeznaczenia. Współczesne polówki szyte są także z tradycyjnej dzianiny. Kołnierzyk koszulki polo powinien być wykonany ze sztywniejszej dzianiny, która gwarantuje poprawne układanie się kołnierza po rozpięciu górnego guzika. To jeden z elementów, po których można poznać jakość koszulki polo już po przymierzeniu.

 


Kontakt

OBSŁUGA KLIENTA
tel. 323 080 007 wew.1


DZIAŁ POLIGRAFICZNY
tel. 793 520 007


DZIAŁ GRAFICZNY
tel. 793 520 007, 794 300 007


DZIAŁ WEB DESIGN
tel. 794 300 007


DZIAŁ MARKETINGU
tel. 794 260 007


DZIAŁ SOCIAL MEDIA
tel. 793 600 007