Brelok do kluczy

  • 0

Brelok do kluczy

Category : Breloki , Internet , Reklama

Breloki wynaleziono głównie dla wygody użytkownika. Pęk różnych kluczy zawieszonych na kółku to już przeżytek. Dzisiaj klucze odróżniamy głownie po przymocowanych do nich brelokach. Breloki porządkują klucze a dzięki artystycznemu wykonaniu i różnorodnym kształtom nadają kluczom niepowtarzalny charakter. Brelok kształtem może też nawiązać do miejsca przeznaczenia klucza (brelok w kształcie domku do kluczy do mieszkania,w kształcie auta do samochodu), może stać się też miłym podarunkiem urodzinowym lub świątecznym dla najbliższych.

Breloczek do kluczy – często używana ozdoba doczepiana spinaczem lub łańcuszkiem do kluczy spiętych kółkiem lub karabińczykiem.

Materiał:

Najczęściej wykonana z:

  • metalu
  • tworzywa sztucznego
  • skóry

Funkcja estetyczna wykorzystywana jest m.in. przez firmy, które często używają breloczków jako gadżetów reklamowych. W takim przypadku breloczek ozdobiony jest nazwą firmy, jej logo lub nawiązuje kształtem i kolorem do łatwo rozpoznawalnego produktu (np. felgi markowego samochodu czy butelki napoju) albo maskotki.

Breloczek ma też znaczenie praktyczne, ponieważ zwiększa ciężar i objętość kluczy. W ten sposób utrudnia ich zgubienie. Na rynku dostępne są breloczki wzbogacone o urządzenia elektroniczne, ułatwiające odnajdywanie kluczy (reagują sygnałem dźwiękowym na gwizd lub klaskanie).

Funkcje breloków:

Breloczki mogą też pełnić dodatkowe funkcje, zwłaszcza jeśli są gadżetami reklamowymi.
Mogą mieć postać np:

  • otwieracza do butelek
  • schowka na żetony do wózków w supermarkecie
  • miniaturowego kalkulatora
  • scyzoryka
  • latarki diodowej

Konkurencję dla breloczków stanowią ostatnio tzw. smycze, które z racji możliwości zawieszenia na szyi  są bardziej eksponowane, a przez to atrakcyjniejsze jako gadżet reklamowy.

Osobną kategorię breloczków do kluczy są przywieszki, których zadaniem jest informowanie o przeznaczeniu klucza (lokalizacji zamka, do którego klucz pasuje). Ma to szczególne znaczenie tam, gdzie używanych jest wiele kluczy, wyglądających podobnie, a zatem wszędzie tam, gdzie znajduje się wiele zamykanych na klucz drzwi do różnych pomieszczeń. Przywieszki te mają zazwyczaj wytłoczony lub wygrawerowany numer pokoju, do którego dany klucz pasuje. W najprostszej spotykanej formie są to metalowe lub plastikowe plakietki, na których można napisać flamastrem odpowiednie oznaczenie lub do których można umocować papierową nalepkę z takim oznaczeniem.


Kontakt

OBSŁUGA KLIENTA
tel. 323 080 007 wew.1


DZIAŁ POLIGRAFICZNY
tel. 793 520 007


DZIAŁ GRAFICZNY
tel. 793 520 007, 794 300 007


DZIAŁ WEB DESIGN
tel. 794 300 007


DZIAŁ MARKETINGU
tel. 794 260 007


DZIAŁ SOCIAL MEDIA
tel. 793 600 007